Hosting Nedir?

Şimdi bir düşünelim. Neden dosyalarımızı bir depolama biriminde saklıyoruz? Çünkü bu sayede dosyamıza ihtiyacımız olduğu anda kolaylıkla erişebiliyoruz. Aslında web sitenizde bir dosyaya benzer; onu barındırabilmeniz için sürekli açık ve hızlı olan bir bilgisayara ihtiyacınız vardır (Evet bunlara sunucu diyoruz) ki bu sayede ziyaretçilerimiz sitemize istediği zaman erişebilsin ve rahatlıkla gezebilsin. Biraz daha kısaltırsak size özel web sitenizin barınabileceği 7 gün 24 saat erişebilir bir alandır Web Hosting.

Hosting Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hosting Ve Disk Alt Yapısı

Web hosting seçiminizi yaparken önce nelere ihtiyacınız olduğuna karar verin sonrasında fiyatları karşılaştırmaya başlayın ve unutmayın ki size aynı alanı vaad eden iki firmadan birisi size HDD hosting diğeri ise SSD Hosting sunuyor olabilir.

SSD Nedir?

Yeni teknoloji SSD Diskler eski teknoloji HDD’lere göre bir çok konuda avantajlıdır. İçlerinde hareketli parça bulundurmamaları sebebi ile daha uzun ömürlü ve daha çevrecidir. Geleneksel bir HDD’den erişim süreleri (I/O) yaklaşık 75 kat daha hızlıdır. Bu rastgele erişim hızının yüksek olması web sitelerinizin daha hızlı açılmasına olanak sağlar. Tüm Cloudvist sunucularında yedekli SSD alt yapıları kullanılmaktadır.

Hosting Seçimi

 Seçiminizi yaparken en temel olarak karar vermeniz gereken etken bir Linux Hosting’e mi yoksa bir Windows Hosting’e mi ihtiyacınız olduğudur. Web sitenizin alt yapısına göre bu seçimi yapabilirsiniz. Dünyada en çok kullanılan web yazılımlarından biri olan WordPress, Linux alt yapısında daha sağlıklı çalışmaktadır.

PHP Seçimi

Projenizin uyumlu olduğu PHP sürümünede seçeceğiniz hostingde dikkat etmeniz gereklidir. Satın aldığınız hostingde projeniz ile uyumsuz bir PHP sürümü bulunması durumunda web siteniz istenilen şekilde çalışmayabilir. Cloudvist alt yapısında PHP sürümünüzü 5.6-7.3 arasında seçebilirsiniz.

Cloudvist sunucularında WordPress için özel optimize edilmiş SSD Hosting paketleri, geniş PHP seçenekleri ve haftalık yedekleme ile sadece işinize odaklanabilirsiniz.

SSL NEDİR ?

Cloudvist sunucularında her hosting ile birlikte ücretsiz olarak SSL sertifikası sağlanmaktadır. SSL sertifikası kısaca sitenizdeki ziyaretçiler ile hostinginiz arasında parolalar gibi hassas bilgilerin iletilebileceği güvenli bir tünel oluşturur. Modern web dünyasında SSL sertifikası size ve web sitenize birden fazla yarar sağlar. Bunlardan bazıları aşağıda listelenmiştir.

Googleda Daha İyi Sıralamalar

Günümüzde arama motorları HTTPS sitelere sonuçlarda öncelik tanımaktadır. Yani SSL sertifikanız müşterileriniz ve sizin aranızdaki veriyi korumakla kalmaz size yeni müşteriler bulmanız konusundada yardımcı olur.

Güvenli Bir Web Sitesi

Eğer web sitenizde geçerli bir SSL’ sertifika yoksa, Google Chrome sitenizi Not Secure (Güvenli Değil) olarak işaretler. Buda müşterilerinizin sitenizin sahte bir web sitesi olarak görüp terketmesine sebep olabilir.

SSL 1.3 Desteği

Cloudvist sunucularında Litespeed motoru, QUIC ve HTTP/2 ile çok daha yüksek hızlara erişmeyi mümkün kılan SSL 1.3’ün desteği mevcuttur. Yüksek performansın arkanıza yaslanıp tadını çıkartabilirsiniz.

Ömür Boyu Ücretsiz SSL!

Modern Web Dünyasının Gereksinimlerinden Olan SSL Hizmetini Web Siteniz İçin Hizmet Aldığınız Süre Boyunca Ücretsiz Edinin! Üstelik Hizmetinizle Birlikte Otomatik Olarak Aktifleşir!

Ücretsiz SSL Destekli Ekonomik Hosting Paketlerimizi Buraya Tıklayarak İnceleyebilirsiniz

Ücretsiz SSL Destekli Profesyonel Hosting Paketlerimizi Buraya Tıklayarak İnceleyebilirsiniz

Ücretsiz SSL Destekli Reseller Hosting Paketlerimizi Buraya Tıklayarak İnceleyebilirsiniz

SIKLIKLA SORULAN SORULAR

Müşterilerimiz Tarafından En Sık Sorulan Sorular. Yanıt Bulamazsanız Bize Ulaşabilirsiniz.

Wordpress İçin Hangi Paketi Seçmeliyim?

Bütün Hosting Paketlerimizde WordPress Kullanabilirsiniz. Sitenizin Büyüklüğüne Göre Uygun Paketi Seçmeniz Yeterlidir. Uygun Paket Seçimi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Satın Alımdan Sonra Ne Zaman Hizmetim Aktif Olur?

Bütün Hizmetleriniz Bankanız Tarafından Verilen Otomatik Ödeme Onayından Sonra Anında Aktif Edilir. Ortalama Süre 30 Saniye İle 1 Dakika Arasındadır.

Altyapınız Hakkında Bilgi Verirmisiniz?

Hosting Paketlerimizde Litespeed, Cloudlinux, WHM/cPanel Altyapısını Kullanmaktayız. PHP Versiyonunu 5.3-7.2 Arasında İstediğiniz Şekilde Ayarlayabilirsiniz. Hostinglerimiz Python Hosting Desteklidir.

Yedekleme Hizmetiniz Mevcut Mu?

Evet! Bütün Hostinglerimizin Yedekleri Gün Aşırı Olmak Üzere Alınmaktadır. Harici Depolama Ünitemizde 2 Adet Sitenize Ait Yedek Tutulmaktadır. İstediğiniz Zaman Yedeğinize Herhangi Bir Kesinti Yaşamadan Dönebilirsiniz.

Hangi Tür Siteleri Barındırabilirim?

Web Hosting Hizmetlerimizde Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına Uygun Olan Ve Hizmet Sözleşmemizi İhlal Etmeyen Bütün Sitelerinizi Barındırabilirsiniz.

Sabit Fiyat Garantisi Nedir?

Kullandığınız Hizmetimizi Yenilemeye Devam Ettiğiniz Sürece 2 Yıl Sabit Fiyat Garantisi Vermekteyiz. 2 Yıl Sonunda Bir Artış Olacak Olması Durumunda Size Önceden Bilgi Veririz.